içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

NEYİ BEKLİYORUZ?

Yeşilden, mordan, pembeden

Yosundan, yapraktan, yoncadan,

Bahar inceden, inceden..

B.RAHMİ EYÜBOĞLU


 

Nerede kaldın bahar? Şöyle bir görünüp kayboldun sanki. Gerçi Datça’nın yeşil alanları, yonca çiçeklerinden sonra papatya ve gelinciklerle süslendi ama ne doğanın havasına ne bizim doğamıza bahar gelmemiş gibi.

Bir kaç gündür esen şiddetli kuzey rüzgarı ülkemizin diğer bölgelerindeki karlı ve soğuk havanın uzantısı. Elbet bir kaç güne geçer, hava ısınır. Isınır da dünyayı saran pandemi ülkemizi talan ederken baharı hissetmek mümkün mü? Kovidle bir yıldır yaşıyoruz, daha bitmeye, gitmeye niyeti yok! Sanki bir yıl daha bizimle gibi. Gerçi sık sık elbise değiştirir gibi mutasyona uğruyor ve daha önce hiç tanışmadığımız bir düşman, binbir yüzle çıkıyor karşımıza.

Kimilerine göre önlemler yetersiz. Kimilerine göre aşı gereksiz. Kuralları hiçe sayanlar ayrı sorun. Ekonomik çöküş bir başka yara. Bu satırları kaleme aldığımda henüz önümüzdeki Ramazan’da alınacak tedbirler açıklanmamıştı. Tam kapanma mı, sınırlı kapanma mı? Ortalık toz duman.. Bayram sonrası turizm sezonu başlayacak. Kimimiz evden çıkmaya korkarken, “artık yeter,” diyerek atacak kimileri kendini doğanın, denizin kucağına, kalabalık ortamlara...

Hayatta dengeler şaşmaya görsün, toparlaması zor oluyor. Bedenimiz ve ruhumuz da dengesini tamamen kaybetmeden git artık Kovid. Bizi azat et!

 

Bu yazı 285 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum