finans haberleri

içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

9 EYLÜL VE ZEYBEK

Bugün 9 EYLÜL 2021 Güzel İzmir’imizin Kurtuluşunun 99. Yılı. Bizler, İzmirliler olarak bu müthiş günü büyük bir coşku ile kutluyoruz. Bazı nedenlerle evlerinden çıkamayanlarında, bu coşkuyu içlerinde kalplerinde doyasıya hissettiklerinden hiç kuşkum yok.

İzmirliler, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere hediye ettiği, yaşamımızı sürdüreceğimiz bu güzel kenti, daima Laik, Atatürkçü bir düşünce ve onun gösterdiği istikamet ve hedeflerde yürüteceğimizi, Gericiliğe, Yobazlara asla geçit vermeyen bir kale gibi durup diğer illerimize de örnek olacağımızı söz vermişçesine yaşarız.

Bunun en güzel örneği ise, İzmir’e göç eden vatandaşlarımızın neredeyse tamamı gördükleri özgürlük, sanat sevgisi, laiklik karşısında, gerçek İzmirli gibi yaşayıp hemen çevreye uyum sağlamalarıdır.

Bazı illerdekiler, İzmir geri kalmış bir köy gibidir dese de, İzmirli pisliğe bulaşmamış, saf, arı olduğundan bu halinden memnundur. Zaman zaman İzmir ve İzmirliler arasına nifak sokmak isteseler de bunda hiçbir zaman için başarılı olamamışlardır. İzmirlinin yüreğindeki ATATÜRK sevgisini anlayamadıkları için daima hüsranla geri dönmüşlerdir.

Bu gün 9 EYLÜL, bu anlamlı günün benim için daha da anlamlı kılan bir yanı da, Torunlarım EFE ve EMRE’NİN 9 Eylül 2016 da yapılan SÜNNET töreni ve bu sünnet töreninde aylarca çalıştıkları ZEYBEK oyununu beraberce kusursuzca oynamaları olmuştur.   

Bu güzel günün tüm milletimizce anlaşılır bir şekilde okuyup öğrenmeleri ve kısır çekişmelerden kaçılıp, huzur ve barış içinde yaşamalarını dilerim.

Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Milletimizi, ayrıştırmayalım, bölmeyelim. Birlikten kuvvet doğduğunu unutmayalım.

Savaşlar, ülkelere yıkım ve ölümden başka bir şey vermez. Kin, hırs ve ihtirasları bir kenarı bırakıp, BARIŞ içinde bir dünyada yaşamaya gayret gösterelim!

C.E.

Bu yazı 919 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum