finans haberleri

içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

BU KORONA BİTMEZ!

Yeterince, gerekli önlemler alınmadan normalleşmeye kalkışılınca tablo daha da ağırlaşmaya başladı. Her gün yayınlanan tabloyu da kanıksamış olacağız ki, rakamlardan ibaretmiş gibi davranıp o kayıpların insan olduklarını unutuyoruz.

Sağlık Bakanlığının verilerine göre, ortalama her gün 250 kişi hayatını kaybetmekte. Maalesef insanlarımız da alıştı, ölümler sıradan bir olay gibi görülmeye başlanıldı. Oysa 8-10 kişinin öldüğü trafik kazalarını manşetten en büyük puntolarla, Katliam – Facia diye haber yaparken, her gün 250, ayda 7-8 bin civarındaki ölümleri ciddiye dahi almıyoruz. 

COVİD-19 ÇOĞALIR, BİTMEZ

Son gözlemlediğim olaylarda, bu musibetten bu yaptırımı olmayan kararlarla kurtulmamız zor, hatta imkânsız.

Birincisi toplum olarak kurallara uyulmuyor.

İkincisi; Hastaneler ve doktorların dahi ciddi önlemler almadıklarına şahit oldum.

Son bir haftada 3 kez hastaneye gitmem gerekti. Gitmem için minibüse binmek zorundayım. Şoförde maske yok. İnen binenlerin de birçoğunda maske yok. Belediye otobüslerinde HES kodu zorunluluğu var, minibüslerde neden yok?

Gelelim hastaneye; daha önceleri kapıdan girişte herkesin ateşi ölçülürdü. Şimdi bu uygulama da yok. Muayene için gelmiş Corona şüphelisi kişi, hastanedeki kalabalığın içinde dolaşıyor. Poliklinikte kalabalığın içinde maskesiz insanların umursamaz tavırları da işin cabası.

Komşumun oğlu coronadan hastanede yatıyor. Bir yakını gerekli giyecek ve çamaşır götürüyor, kapıdaki görevli vasıtasıyla içeriye göndermek istiyor. Aldığı cevap, yattığı odaya siz kendiniz götürün! Oluyor. Uzun münakaşalardan sonra hasta kapıya gelip giyecekleri teslim alıyor.

Okullara gelince; bir hafta önceki bilgilere göre Korona bilançosu: 872 okulda vaka tespit edildi, 774 sınıf kapatıldı

Eğitim-Sen'in verilerine göre okullarda temaslı ve pozitif öğretmen sayısı 429, temaslı ve pozitif öğrenci sayısı 3 bin 947, temaslı ve pozitif personel sayısı ise 23.

Yani kim kime, dum duma. Toplumun büyük bir kısmında olay ciddiye pek alınmıyor…

Bu durumda da bu CORONAVİRÜS çoğalır, bitmez.   

 C.E.

Bu yazı 1047 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum