finans haberleri

içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

DATÇA’DA HABER YAPMAK

Datça Havadis: Celal Ersoy

Datça’ya 2009 yılında Aydın Erdoğan’ın daveti üzerine geldim. Yerel seçimler arifesinde haftada 2 gün yayınlanacak gazete çıkarmaya karar vermişler. Teknik eleman olarak anlaştık ve DADYA gazetesini çıkarmaya başladık.

Gazetemiz haftada iki gün basıldığından haber konusunda sıkıntımız yoktu. Çünkü, Aydın Erdoğan, devamlı Belediye Başkanına, Kaymakama, Valiye, kurumların Müdürlerine telefon açar, konuştuklarından birkaç haber üretiyordu.

Aydın Erdoğan’ı kaybetmekle, şimdilik bu bağımız koptu…

Fakat, yine O’nun geçmişte yayınlanan köşe yazılarını zaman zaman paylaşmaya devam edeceğiz…

Gazetemiz Muğla ilinin ve 13 ilçesinden haberler, yazarlarımızın köşe yazıları, muhabirimiz Esmeri Alev Ekebaş’ın röportaj ve magazin haberleri, astroloji, okuyucu köşesi, Sağlık haberleri ve yemek tarifleri ile devam ediyor.

Bunun yanında, Kaymakamlık ve Belediyenin Whatsapp grubundan paylaştıkları haberleri de anında alabiliyoruz.

Muğla’nın, birkaç ilçesi buna Datça Belediyesi de dahil, yaptıkları icraatları, yaşanan sanatsal faaliyetleri haber şekline getirip fotoğrafları ile birlikte Muğla’nın tüm yerel basını ile paylaşmamaktadır.

Oysa, Başta Muğla Valiliği, Muğla Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Bodrum, Marmaris, Fethiye, Milas, Ortaca, Ula, Köyceğiz, Menteşe, Yatağan ilçeleri bünyelerinde bulunan Halkla İlişkiler birimi aracılığıyla, günlük haberleri tüm ilçelerin yerel basını ile paylaşmaktadır.

Biz Datça’nın internet gazetesi Datça Havadis olarak belediyeden, yukarıda örnek gösterdiğimiz şeklinde Haber ve fotoğrafları beklemekteyiz.

Ama, ne yazık ki bugüne kadar belediye işin kolayına kaçıp, (Belediye Meclis Toplantıları hariç,) haber olacak icraatlarını sosyal medyadan bir foto, iki satır yazı ile paylaşmaktadır.

Bu nedenle yerel gazetelerde Datça ile ilgili haber yeterince görünmemektedir.

Maalesef,  Datça Belediyesinin bu konuda hiçbir çabası olmadığını da görmekteyiz.

Umarız bundan sonra Datça ile ilgili haberleri yerel basınla haber şeklinde paylaşırlar! Biz de duyurmaya devam ederiz.

C.E.

Bu yazı 975 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum