finans haberleri

içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

YÜRÜMEYEN SİSTEM

Andımız kaldırılırken HDP ile beraber kol kola gezenler, CHP 2 yıllık istenen Tezkereye ret oyu verince HDP ile beraber teröristmiş.

Yıllardır, muhalefet partilerinin verdiği vatandaşın lehine tüm önergeleri, kanun tekliflerini Ret edenler, CHP den 2 yıllık tezkereye neden ret oyu verdin diye sorma hakları yoktur. Çünkü, bundan önceki tezkerelere evet oyu verince iyi de, ret verince kötü mü oluyor!

* * *

AKP ye katılmadan önce Cumhurbaşkanı Erdoğan için söylenmedik laf bırakmayan Numan Kurtulmuş efendi de zaman zaman kameraların karşısına geçip ahkam kesmeye devam ediyor. Son suçlamaları da devletten aldığı krediyi dövize yatıranları AHLAKSIZLIKLA suçlamak olmuştur.  

Oysa, sosyal Medyada paylaşılan;

“Asıl ahlaksızlık; Türk Lirasının değerini bilerek ve isteyerek düşürmektir!

Asıl ahlaksızlık; İşçiyi, emekliyi, öğrenciyi aç, açıkta bırakmaktır!

Asıl ahlaksızlık; Köprü ve otoyol geçiş ücretlerine dolar üzerinden garanti vermektir!” görüşlerini dikkate almak lazım.

Vatandaş, parasını neden dövize çeviriyor, bunun sorumlusu kimdir diye araştırma, çare üretmek üzerine kafa yormazlar. En kolayı sağı solu suçlamak, töhmet altında bırakmaktır onlar için. Çamur at, ya tutarsa taktiği!

* * *

Akp’li yöneticilerin yıllardır yaptığı budur. Sorumluluk almaz, suçlu daima, dış güçler ve vatandaştır. Bugüne kadar istifa eden bir Bakan gördünüz mü? Hep affını istediler, ya da başka kurumların Yönetimlerinde görevlendirilerek Erdoğan’ın değişiyle çift dikiş maaşa bağlandılar.

* * *

Evet; bir de Pamuk eller cebe çağrısı geldi Cumhurbaşkanı’ndan. Yastık altındaki para, pul, döviz, altın ne varsa çıkarın ekonomiye katın çağrısı!

Ne yazık ki, gördüğüm kadarı ile vatandaşın yastık altı boş!

Daha öncede dövizleri bozdurun çağrısını hatırlayanlar bilir. Gazetecilere poz vererek dövizini bozdurmaya giden yalakalar vardı. Fakat bu sefer onlardan da kimseyi göremiyorum.

Ya dövizleri bozdurduklarına pişman oldular. Ya da bu akıl almaz pahalılıkta, onlar da sıfırı tükettiler.

* * *

Dövizin yükselmesinden memnun olan CHP li, İyi partili olanlar da var mıdır acaba? Hazır fırsat bu fırsat deyip TL yi dolara çevirip onlardan da köşe dönenler olduğunu zannediyorum.

Merak ettiğim, bu kişilerin seçim zamanı sandık başında oy kullanırken menfaatimi ağır basacak, yoksa Vatan sevgisi mi?

C.E.

 

Bu yazı 844 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum