finans haberleri

içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Datça Belediyesinin yeni hizmeti

Datça’yı otuz yılı aşkın süredir tanıyorum ve İstanbul’u terk ederek on yılı aşkındır da bu şirin ilçede yaşıyorum. Kendimi Datçalı olmuş gibi hissediyorum. Bazı yazılarımda Datça’nın olumsuz yönde gelişmesinden, betonlaşmasından şikâyet etmiş, otopark sorununa, köy minibüsleri durağının düğün salonuna dönüştürülerek geceleri halkı rahatsız eden gürültü kirliliği yaşatmasını, özel bazı tesislerin kıyıları istila etmesini, insanların rahatça denize girmelerinin engellenmesini, doğanın tahrip edilmesini tenkit etmiştim. Sanırım bunların çoğu da kısıtlı imkânları olan Belediyenin kısmen dışında gelişmiştir.

Marmaris-Datça yolunun yapılmasıyla ilçeye rağbet artmış, her yönde; başta kira ve bina alım satımlarında fiyatlar uçup gitmiştir. Bir zamanlar yeşilliğin, zeytinin, bademin ağırlıklı olduğu ilçe adeta betonlaşmıştı. Burada yaşayanların, yazlıkçıların ve tatilcilerin en büyük şikâyeti de restoran ve kafelerdeki fiyatlardı. Bodrum Belediyesi bunun kısmen de olsa önüne geçmiş; benim bildiğim dört sosyal tesisi açmıştır.  Bunlardan birinde denize giriliyor, diğerlerinde de uygun fiyatlarla yenilip içiliyor. Çoğu kez; Datça Belediyesi de bunu neden düşünmez, böyle bir tesisi yaparak insanlara ucuz fiyatlarla hizmet vermez diye düşünmüş ve bu konuda bir yazı yazmaya karar vermiştim. Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar bu konuya el atarak; belki de Datça’ya şimdiye kadar en iyi hizmetini vererek 15 Nisan’da sosyal tesislerini hizmete açtı. Bu yüzden kendisini kutlarım.

Datça’nın denize bakan en güzel yerlerinden birinde, Cumhuriyet Meydanı yakınında ve limana bakan alandaki tesis gerçekten çok yerinde olmuştur.

Datça Belediyesi Sosyal Tesisleri kademeli bir alanda olup, şimdilerde yalnız bir bölümü hizmet veriyor. Açılışın hemen ardından gittiğimde personelin gelenlere çok ilgili olmasının yanı sıra diğer kafe ve restoranlara göre çok daha ucuz olması rağbetin artacağını gösteriyor... Limanı ve manzarayı izlerken içeceğiniz çayın 3 TL, Türk kahvesinin 11 TL, bir porsiyon köftenin 30 TL olduğunu görüp, diğer kafelerle karşılaştırınca hayretimi gizleyemedim. Datça’da biz kış aylarında iş yapamıyoruz, yaz gelince de ona göre fiyat koruz diyenleri de belki de Belediye yola getirecektir. Kısacası Datça’da yaşayanlar ve tatile gelenler kaba tabirle kazıklanmak istemiyor.

Şimdi dostlara ve yakında gelecek tatilcilere de söyleyeceğim ilk söz Datça Belediyesi Sosyal Tesislerine gidin demek olacak… Yalnızca personel ile içecek makinelerinin arttırılmasıyla sanırım Belediye hem kâr edecek hem de en iyi hizmeti verecektir.

Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar ve arkadaşlarını bir kez daha kutlar, Datça’ya hayırlı olsun derim.

Bu yazı 1516 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum