finans haberleri

içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Sokaklar kasap dükkânı gibiymiş!..

Bu sözü söyleyen eğitimsiz, zır zır cahil biri olsa zavallı der güler geçeriz. Acı olan bu sözü söyleyen ve arkasını da getiren devletin görevlisi ve aynı zamanda topluma Müslümanlığı anlatmak ve onları aydınlatmayla görevli bir imam…

Ankara’da bir caminin imamı kadınları aşağılamak için “Sokaklar kasap dükkânı gibi, et görmekten içimiz dışına çıkıyor. Yüz yıl öncesi dedelerimizin yatak odalarında göremediği kıyafetleri çarşıda pazarda görüyoruz.”

Atatürk’ün aydın din adamlarını aydınlatılması için kurduğu Diyanet’de kimler görev yapıyor?

Şaşmamak elde değil…

Cumhuriyetin ilk Diyanet Başkanı rahmetli Rıfat Börekçi’nin kemikleri sızlamış olmalı…

Kadınları et olarak gören ismini yazmayı bile zül saydığım bu sözde imam efendinin daha başka saplantıları da varmış: Kadın erkek eşitliğinin yalan olduğunu, iş hayatında yer almalarının rahatsızlıklar getirdiğini, erkeklerin eşlerini örtmeleri gerektiğini, onların giyimlerinden rahatsız olduğunu söylemiş. Sonra da kadınların babalarına, kocalarına, ağabeylerine seslenmiş;

“Geçtim helali haramı, hadi buna inanmıyorsun. Tamam, ateistsin, imanın zayıf. Ya hiç mi kıskanmıyorsun lan. Kızını karını. Öyle sokağa çıkarken hiç mi vicdanın sızlamıyor?”

İmam Efendi’nin çirkinden de öte hezeyanlarına başta sosyal medya olmak üzere siyasilerden ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonundan  sert tepkiler anında geldi; Kadınlara baktığın iyi bir göz değil, namus ette değil yürektedir dendi. Bu arada CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer konuyu yerinde olarak TBMM gündemine taşıdı.

Şimdi merak edilen; daha önce hilafet çağrısı da yaptığı söylenen İmam Efendi hakkında soruşturma açılacak mı, Yoksa terfi mi ettirilecek?

Bekleyelim ve görelim…

Bu çirkin sözleri söyleyen psikolojik ve tıbbi yönden incelenmelidir. Bu kafadakilerin benzerlerini tatil yörelerinde görüyoruz. Tepeden tırnağa örtüler içerisindeki kadının kocası yanında şort ve atletle dolaşıyor. Ben o kadınların duygularını hep merak etmişimdir. Acaba bizler kader mahkumumuyuz diyorlar, diğer kadınlara cehennemlik diye mi bakıyorlar?

Şimdiye kadar yapılıp yapılmadığını bilmiyorum ama üniversitelerimizin sosyoloji ve psikoloji bölümlerinde doktora veya doçentlik tezi olacak bir konu...

Kadını aşağılayan, onu kasaptaki et gibi gören cahiller de enine boyuna incelenmelidir. Acaba yaşamları boyunca hiç flört etmişler mi?

Sevgilisinin elini tutup bir parkta oturmuşlar mı?

Yoksa erişemediği kadını görünce cinsel arzuyla mı tutuşuyorlar?

Meşhur sözdür; kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş…

Medya ve sosyal medyada bir kısım insanların dinden uzaklaşıp ateist veya deist oldukları söyleniyor. Büyük olasılıkla onları bunun gibi dinciler uzaklaştırmış olmasın?

Yeri gelmişken belirtmek isterim gerçek Müslümanlar dine inanmış insanlardır. Dinciler ise bu kisve altında Müslümanlık dışında her yerde karşımıza çıkarlar. Nedense bunlardan bazılarının aklı hep belden aşağıdadır.

Bu yazı 1615 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum