finans haberleri

içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

ORTALIK!

Ortalık toz duman desem eminim ki herkes "biliyoruz" diyecek! Ben de öyle diyorum. Gerçekten ortalık karışık, hatta toz duman!

Hangi açıdan, neden derseniz, yanıt hemen hazır. Çünkü artık mızrak çuvala sığmıyor. Çünkü artık yama dikiş tutmuyor. Çünkü yama küçük, delik büyük. 

Yöneticilerimiz artık maliyeyi yani mülkü ayakta tutabilecekleri çabanın sonuç vermediğini saklayamıyorlar. Çaresiz bir şekilde yollara düşüp Suudi Arabistan'dan, BAE'nden, İngiltere'deki bankerlerden nakit para dileniyorlar. Ancak bulamıyorlar. Soros muhabbetinden geçilmiyor. Bu arada Şahsım hükümetinin,  yöneticilerimizin, (Merkez Bankası milyarlarca dolar eksi bakiye verdiği için) Tahtakale denilen döviz pazarından ve oradaki bankerlerden nakit aradıklarından söz ediliyor. 

Bu arada Japon ev kadınlarının İstanbul Borsası'nı izleyip milyonlarca Dolar kazandıklarından da bahsediliyor. 

Yani ortalık gerçekten toz duman!

*****

Bu arada muhalefet de tek durmuyor.

CeHaPe lideri "Eyy Kemal" İstanbul Maltepe'de epey toz kaldırdı. Bir toplantı yaptı ki kendisi bile inanamadı!  O günden beri aynanın başından "ben neymişim be abi" diyerek ayrılmadığı yolunda dedikodular var. 

İyi Parti lideri Meral Akşener, "Ben bu işleri bilirim" diyerek, Başbakanlık koltuğuna talip olduğunu açıkladı.

Ancak esas bomba yine "Eyy Kemal'den geldi.

Kılıçdaroğlu USA'da kurulan bir vakıftan söz etti ve "Reyis"in aile fertleriyle birlikte yaptığı kaçış planlarını açıkladı. Hem bu vakıfa gönderilen paraları belgeleriyle açıkladı hem de alınan lüks binayı açıkladı.

Bu iddialar şu anda gündemde. Henüz "Şahsım Hükümeti"nden ya da "Saray"dan bir yalanlama gelmedi. Duyanlar varsa anlatsınlar biz de öğrenelim. Ancak bizim kulağımız Ezan'da olduğu için açıklamaları pek duymuyoruz.

Ülkemizin parsel parsel satıldığı yazılıp çiziliyor, anlatılıyor Tıss Yok!

Açlık, aşsızlık, işsizlik deniyor Tıss Yok!

Yoksulluk, yolsuzluk, yalan deniyor Tıss Yok!

Krizin bilançosunun ağırlaştığı anlatılıyor Tıss Yok,!

Geçim derdi sınır tanımıyor deniyor Tıss Yok!

Peki ne olacak?

Koyunlar meleyecek mi? Yoksa "ben ülkenin çobanıyım" diyenlerin kavalını mı dinleyecekler?

*****

Bu arada AKP'nin muhalefetin söyledikleri duyulmasın diye oynadığı oyunlara bir yenisi daha eklendi.

"Havuz Medyası" ya da "Yandaş Medya" kavramlarını herkes biliyor, öğrendi. RTÜK'ün yaptıkları da orta yerde duruyor. Şimdi Sosyal Medya'nın sesini kısabilmek, halkın haber alma ve verme özgürlüğünü engellemek için AKP Sansür tuşuna basmaya hazırlanıyor. 

Haberlere göre Saray bunun hazırlığı içinde.

AKP ve MHP'nin teklifiyle gazetecilerin kimliği "basın kartı" ve internet haber sitelerine gelir sağlayacak resmi ilan "Saray'ın iki dudağının arasına" sıkıştırılıyor. Basın kartı komisyonunda çoğunluk Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın, internet haber sitelerine verilecek olan resmi ilanda "son söz", temsilcileri Saray'dan atanan Basın İlan Kurumu'nun olacak.

Hukukçular susan, korkan bir toplum istendiğine dikkat çekiyorlar. İfade özgürlüğüne yeni bir baskı olduğunu söylüyorlar! Sarayın toplumu susturmanın yeni bir yolunu bulduğunu dile getiriyorlar.

Hadi hayırlısı demeyelim!

Göbeğimiz kesiliyor, en azından bunu bilelim.

Daha doğrusu üzerimizdeki toprağı silkeleyerek şöyle sağımıza solumuza bir  bakalım ve bizi bu hale düşürenleri görelim.

 

Bugünlük de bu kadar!

Hoşçakalınız! Sağlıcakla kalınız!

Datça Havadis'siz kalmayın!

 

Bu yazı 751 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum