finans haberleri

içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

ÇOBANI KİM SEÇSİN?

"ŞİMDİ BENİM OYUM İLE KÖYDEKİ ÇOBANIN OYU AYNI MI?" diyen Model - Manken - Oyuncu Aysun Kayacı' dan sonra Bodrum Mumcular' da Mahalle Muhtarı olan Çiftçi Mehmet KARAN, gerek duymuş olmalı ki bir düşünce paylaştı sosyal medyasında:

"Bir köyde çoban değişecekse buna köylü karar verir, sığırlar değil!"

GÜNÜMÜZ için geçerli bir düşünce mi bu? Çobanı gerçekten köylü mü seçiyor yoksa köylüye, köylünün seçtiği mi zannettiriliyor? 

Yoksa bu düşünceye sadece Kadirler İnanır da gerçek UYGULAMADA; aslında ÇOBANI seçenler hep SIĞIRLAR mı olur?

SIĞIRLARIN SEÇTİĞİ ÇOBANA katlanmak ZORUNDA olanlar KİMDİR o zaman, bunu BİLENLER VAR MI aramızda?                                     

Ama sonuçta, ellerim kırılsın da demiyorlar... Ama sonuçta, her çoban seçen -ki bu bir sığır sürüsü de olsa- kendisi gibi olanları seçiyor...                   Kendi benzerlerinin başa gelmesini istiyor. İşi, kendinden biliyor! Kişi, kendinden bilir işi, durumu var ortada yani!                       

Bütün seçilecek olanlar; çok temiz, dürüst, güvenilir, çözüm üretici, koruyup kollayıcı, memleket sevdalısı, doğayı koruyan çevreci, rant karşıtı, tayinler halledici, imar ve planlarda yandaşcı, aile sever vb iyi yönlerini en mükemmel şekilde ballandırıp, kendi reklam ve tanıtımlarını yapsalar da seçecek olanlar sonuçta; kendine benzeyen karakter yapısını yönetime getiriyor...

Hırlı hırlısını, hırsız hırsızını, arsız arsızını, uğursuz uğursuzunu, dinci dinciyi, dolandırıcı dolandırıcıyı, şarlatan şarlatanı, cengiz alicengizi seçerken, bir tek fakir seçmenler, makarna ve kömürü bedavaya getirmek için aslında benzemek istediği, özendiği zengin kişiyi ya da zengin etmek istediği kişileri seçiyor!

Biz de bu sistemin adına; "KAPİTALİST CUMHURİYETLİ SAHTE DEMOKRASİ SİSTEMİ" diyoruz ve tanıtımda, KENDİLERİNİ NE KADAR ÖVERLERSE ÖVSÜN, tanımadığımız doktor, mühendis, eczacı, avukat, öğretmen, müteahhit, iş insanı, bürokrat, gazeteci, mafya vb kılıklarına bürünmüş türlü türlü sahtekarı, birileri gibi çoban etmemek adına OY FALAN da kullanmıyoruz!

Bu sınıflı sistemde, herkes kendi sınıfından bir meslektaşını bari seçmeli diyoruz birilerine ama bunu da dinletemiyoruz...

Sınıfı mınıfı bilmeyenler, mesleki sınıfına hiç bakmadan, huy ve karakter olarak kendisine benzeyenleri seçiyor ve kendisi de üç - beş türlü nemalanmanın yollarını arıyor! Aslında böylece seçilmiş olanlar, birdenbire toplumun aynası oluveriyor!

Bu SİSTEMİ, bu şekliyle KURANLARIN da asıl AMACI böyle bir YÖNETİM ŞEKLİ değil miydi? Nazım Hikmet, Sebahattin Ali dönemlerinde, niye hapiste olsundu? Baş eğmedi diye DERSİM, niye bombalansındı? 

Ama bu sistemseverin her biri; dayattıkları sistemin BAŞARILARINI UZUN SÜRELİ GÖREMEDEN çoook yıprandı ve GÖÇÜP gitti!                                

Çünkü kurdukları bu SİSTEM, ÖĞÜTÜCÜ BİR SİSTEMDİ!                                            

ÖĞÜTÜCÜ SİSTEMLERİ, KİMİ İÇİNE ÇEKİP alabildiyse önce onu ÖĞÜTTÜ, sonra POSASINI çıkarttı ve sistemin dışına ATTI!  Sadece CHP de ZÜLFÜ LİVANELİ, ŞAFAK PAVEY, EMİNE ÜLKER TARHAN, SELİN SAYEK BÖKE vb gibi  çokça isim sayılabilir...                                     

Şimdiki ÇOBANLARIN sonu da aynen öyle olacak!                                                           

BAKIN BİR YÜZLERİNE!

Yaşları daha olmadı yetmiş ama işleri çoktaaaan bitmiş!

Tırmalaya tırmalaya, tırmalata tırmalata, tırmalatıla tırmalatıla ne hale GETİRİLDİLER, masum ve mazlumların aaahhhlarını ala ala!

 

DÜŞÜNENLERİN DÜŞÜNCESİ - TÜLAY SÜKÜN

Bu yazı 1520 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum